Sonbaharın Psikolojim Üzerine Etkisi

Eylül ayını geride bıraktığımız şu günlerde havaların iyiden iyiye soğuması ve içinde bulunduğum işsizlik sendromunun da verdiği etki ile karamsarlık ve girişimcilik arasında gidip geliyorum. Çalışma hayatına alışık, mesai saatlerini esnetmekten yırtmış birisi olarak, işsizlik bana iyi gelmiyor. Evet kendime ve eşime bolca vakit ayırıp, düşünme fırsatım çok oluyor ancak bir taraftan da faturalar, kira, araba ve ev masrafları köşeden bana ‘naniik’ yapıyor.

Psikolojim sonbahar gibi. Bir yanda hala yeşil yapraklı fikirler, bir yanda aklımın bir köşesinde bekleyen sarı fikirler, diğer tarafta solmuş gitmiş kahverengi yapraklar. Yeni bir girişim planlamaya başlıyorum. O an çok mantıklı ve devamı gelecekmiş gibi o fikre aşık oluyorum. Daha sonra geçip gidiyor. Ülkemizde nitelikli insanlara bu kadar ihtiyaç varken, bu nitelikli insanlara asgari ücret teklif eden işverenlere bireysel olarak tepki gösteriyor ve o işlerde çalışmıyorum. Ben nitelikli bir insan mıyım tartışılabilir, ancak kendimce, evet ben nitelikli bir insanım diyebiliyorum.

Bütün bunların geride kaldığı günleri iple çekiyorum. Sevdiğim işi yaparak para kazanmak ve bir gün bile söverek işe gitmemek istiyorum.

Yayınlayan

İbrahim Hakkı Uçman

Dijital Pazarlama, Fotoğrafçılık, Bilişim Teknolojileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir